Lampy do ogrodu – tradycyjne czy solarne?

Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do budowania i pielęgnowania swoich ogrodów. Naturalnym krokiem podczas rozbudowywania architektury ogrodowej jest to, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie, które pozwoli cieszyć się ogrodem zarówno dniem, jak i nocą. Montowanie instalacji elektrycznej może być jednak problematyczne, zwłaszcza gdy wiąże się z koniecznością rozkopywania ogrodu. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z dobrodziejstw techniki i zamontować w ogrodzie lampy solarne, które nie wymagają połączenia z siecią elektryczną.

Jak działają lampy solarne?

Na rynku dostępne są produkty różnych firm. Można kupić zarówno stojące lampy ogrodowe, które niczym nie różnią się od klasycznych lamp, poza tym, że mają wbudowane panele solarne, a także produktu takiej firmy jak V-TAC, która proponuje lampy solarne mocowane do ścian. Są to lampy kompletnie bezobsługowe, które wyposażone są w czujniki zmierzchu i włączają się, gdy tylko zrobi się ciemno. Jedyne, o co trzeba dbać to czystość paneli, które wytwarzają energię. Na rynku jest wiele produktów, które każdy może wybrać pod swoje wymagania:

Jak widać, lampy solarne można dobrać tak, by pasowały zarówno do nowoczesnego stylu budownictwa, jak również do architektury w stylu retro.

Data publikacji: 30.10.2019

Autor: Tomasz Łepkowski