Panele słoneczne z regulatorem do ładowania urządzeń mobilnych

Utrata możliwości dostępu do smartfona lub laptopa jest w dzisiejszych czasach niezwykle uciążliwa. Większość ludzi musi mieć bieżący dostęp do skrzynki mailowej ze względów służbowych, ale także móc kontaktować się z rodziną. Do tego, życie wielu ludzi jest oparte na systemach i aplikacjach ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Są to nawigacje GPS, różnego rodzaju systemy powiadomień albo po prostu wyszukiwarka internetowa, za pomocą które można sprawdzić pogodę lub rozkład jazdy pociągów. Wybierając się w teren, trudno jednak o ciągły dostęp do sieci elektrycznej, więc warto zabrać ze sobą specjalistyczne urządzenia, które umożliwią naładowanie urządzeń mobilnych. Firma Maxx znalazła na to rozwiązanie w postaci paneli słonecznych z regulatorem.

Jak wybrać odpowiedni panel solarny do ładowania urządzeń mobilnych?

 Firma Maxx dysponuje takimi panelami o różnej mocy i wielkości, przez co można wybrać zestaw pasujący zarówno do tego, aby spakować go do plecaka, jak również zamontować w łodzi lub kamperze. Ze względu na mobilność i łatwość montażu można je zastosować w:

  • Łodziach
  • Samochodach
  • Domkach letniskowych
  • Wziąć ze sobą w teren
  • Zasilić lampy w ogrodzie

Decydując się na zakup panelu solarnego, trzeba jeszcze wybrać odpowiedni model. Na rynku dostępne są one w różnych wersjach:

Wybierając zestaw dla siebie, warto zastanowić się nad dokładnym zapotrzebowaniem na energię, aby nie kupować zbyt dużego, nieporęcznego zestawu, który okaże się być zbyt rozbudowany.

Data publikacji: 25.08.2019

Autor: Tomasz Łepkowski